13. ledna 2021

Proč UK?

Doktorské studijní programy (Ph.D.) lze označit za jednu z priorit Univerzity Karlovy, která vnímá práci studentů doktorských studijních programů jako důležitý přínos vědeckému potenciálu univerzity jako celku. Jde o přínos, avšak také o závazek, jelikož třetina všech tuzemských studentů doktorských studijních programů je zapsána ke studiu právě zde. Z toho důvodu je kladen velký důraz i na kontrolu kvality studia, a to jak ze strany odpovědných institucí, tak studentů samotných. Dosavadní výsledky ukazují, že Univerzita Karlova jde správnou cestou a vysokou kvalitu nejen očekává, ale též může nabídnout.

Studium je otevřeno nejen absolventům Univerzity Karlovy, ale i absolventům magisterských studijních programů jiných vysokých škol, včetně studia inženýrského typu v České republice i v zahraničí (v případě absolvování studia v zahraničí je vyžadována nostrifikace).

Více informací naleznete zde.

Co byste měli vědět před podáním přihlášky?

Máte dotaz?

UK Point

Tel.: (+420) 224 491 850

E-mail: info@cuni.cz